حامیان

برگزاری پنجمین کنفرانس ملی نیروگاههای برق توسط انجمن

این کنفرانس در روزهای ۲۴ الی ۲۶ اسفند ماه توسط انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران – شاخه خوزستان با همکاری شرکت برق منطقه ا ی خوزستان ، شرکتهای سد و نیروگاه و تولید و توزیع برق استان، دانشگاه شهید چمران و IEEE شاخه ایران، در محل شهرک نفت اهواز برگزار گردید.

در مراسم افتتاحیه آقای مهندس حائری مدیرعامل شرکت توانیر از ۱۰ دستاورد مهم و جدید در صنعت تولید برق کشور از جمله  کسب رتبه چهاردهمین ظرفیت نیروگاهی در جهان سخن گفت. همچنین آقای دکتر حسن غفوری فرد رئیس هیئت مدیره انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران در سخنرانی کلیدی خود بخشی از آمارهای جهانی انرژی را مطرح نمودند.

آقای دکتر جورابیان رئیس کنفرانس و آقای دکتر مرتضوی دبیر کمیته علمی به تشریح فرایند دریافت ۶۴۰ مقاله به دبیرخانه کنفرانس و روند داوری و پذیرش ۱۶۰ مقاله پرداختند که از این تعداد ۸۰ مقاله به صورت شفاهی و ۸۰ مقاله هم در قالب پوستر ارائه گردید.مقالات رسیده به کنفرانس در ۸ محورتخصصی دریافت و طی نشستهای دو روزه ای اجرا گردید.همچنین ۸ کارگاه کاربردی نیز در سالن های جنبی کنفرانس برگزار گردید.
در مراسم اختتامیه از ۵ مقاله شفاهی و ۳ مقاله پوستر به عنوان مقالات برتر پنجمین کنفرانس نیروگاههای برق تجلیل شد.

همچنین در حاشیه این کنفرانس نمایشگاه تخصصی نیروگاههای برق با حضور مدیرعامل شرکت توانیر افتتاح شد که در این نمایشگاه شرکت های تولید کننده داخلی تجهیزات صنعت برق حضور یافتند. آقای مهندس زرگر دبیر کمیته اجرایی همایش شعار اصلی برپایی کنفرانس را تحقق شعار حمایت از تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی برشمرد و گفت: هدف از برگزاری نمایشگاه معرفی شرکت‌های سازنده تجهیزات نیروگاه‌ها به صنعت برق و ارائه توانمندی‌های شرکت‌های تولید کننده است.در همین راستا میزگرد تخصصی نقش بورس انرژی در تولید ملی نیز در روز افتتاحیه کنفرانس با حضور مقامات بورس و مدیریت شبکه برق ایران برگزار گردید.