عضویت در کانال تلگرام
حامیان

آرشیو مطالب در دسته بندی ‘اخبار صنعت برق’

برگزاری پنجمین کنفرانس ملی نیروگاههای برق توسط انجمن

این کنفرانس در روزهای ۲۴ الی ۲۶ اسفند ماه توسط انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران – شاخه خوزستان با همکاری شرکت برق منطقه ا ی خوزستان ، شرکتهای سد و نیروگاه و تولید و توزیع برق استان، دانشگاه شهید چمران و IEEE شاخه ایران، در محل شهرک نفت اهواز برگزار گردید.

در مراسم افتتاحیه آقای مهندس حائری مدیرعامل شرکت توانیر از ۱۰ دستاورد مهم و جدید در صنعت تولید برق کشور از جمله  کسب رتبه چهاردهمین ظرفیت نیروگاهی در جهان سخن گفت. همچنین آقای دکتر حسن غفوری فرد رئیس هیئت مدیره انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران در سخنرانی کلیدی خود بخشی از آمارهای جهانی انرژی را مطرح نمودند.

آقای دکتر جورابیان رئیس کنفرانس و آقای دکتر مرتضوی دبیر کمیته علمی به تشریح فرایند دریافت ۶۴۰ مقاله به دبیرخانه کنفرانس و روند داوری و پذیرش ۱۶۰ مقاله پرداختند که از این تعداد ۸۰ مقاله به صورت شفاهی و ۸۰ مقاله هم در قالب پوستر ارائه گردید.مقالات رسیده به کنفرانس در ۸ محورتخصصی دریافت و طی نشستهای دو روزه ای اجرا گردید.همچنین ۸ کارگاه کاربردی نیز در سالن های جنبی کنفرانس برگزار گردید.
در مراسم اختتامیه از ۵ مقاله شفاهی و ۳ مقاله پوستر به عنوان مقالات برتر پنجمین کنفرانس نیروگاههای برق تجلیل شد.

همچنین در حاشیه این کنفرانس نمایشگاه تخصصی نیروگاههای برق با حضور مدیرعامل شرکت توانیر افتتاح شد که در این نمایشگاه شرکت های تولید کننده داخلی تجهیزات صنعت برق حضور یافتند. آقای مهندس زرگر دبیر کمیته اجرایی همایش شعار اصلی برپایی کنفرانس را تحقق شعار حمایت از تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی برشمرد و گفت: هدف از برگزاری نمایشگاه معرفی شرکت‌های سازنده تجهیزات نیروگاه‌ها به صنعت برق و ارائه توانمندی‌های شرکت‌های تولید کننده است.در همین راستا میزگرد تخصصی نقش بورس انرژی در تولید ملی نیز در روز افتتاحیه کنفرانس با حضور مقامات بورس و مدیریت شبکه برق ایران برگزار گردید.

با همکاری انجمن مهندسین برق و الکترونیک شاخه خوزستان ، سومین کنفرانس اصلاح و بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی روزهای دوم و سوم اسفند ماه ۱۳۹۰ در مجتمع فرهنگی امام رضا (ع) شهرک نفت اهواز برگزار شد.

دکتر جورابیان رئیس کنفرانس، با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای برگزاری این نشست علمی تخصصی در یک سال گذشته گفت: در این مدت کمیته های سیاست گذاری، علمی، اجرایی، ارتباط با صنعت و مالی با حضور کارشناسان صنایع و استادان دانشگاه تلاش گسترده ای برای برگزاری هر چه بهتر کنفرانس انجام داده اند که جای تقدیر و تشکر دارد.
وی افزود: در مدت تعیین شده برای ارسال مقاله به کنفرانس در مجموع ۲۵۶ مقاله دریافت شد که پس از ۲ یا ۳ مرحله داوری توسط کمیته داوران ۱۰۳ مقاله پذیرفته که از این تعداد ۶۳ مقاله به صورت سخنرانی و ۴۰ مقاله در قالب پوستر ارائه خواهد شد.
وی به اهداف برگزاری این کنفرانس اشاره و توضیح داد: این کنفرانس در رابطه با انرژی الکتریکی است که با توجه به نامگذاری سال ۱۳۸۸ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اصلاح الگوی مصرف با هدف بهینه سازی مصرف برق برگزار شد و متعاقب آن شاهد برپایی دومین کنفرانس در اسفند سال ۱۳۸۹ بودیم.
مهندس محمد حسین خندان دبیر اجرایی این کنفرانس اظهار کرد: بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی در تولید و نیروگاه، سامانه های انتقال و توزیع و مدیریت مصرف و تولید انرژی الکتریکی و انرژی های نو از محورهای این کنفرانس دو روزه است.
وی شبکه های هوشمند در بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی، درایو و ماشین های الکتریکی و مبدل های استاتیکی، تجدید ساختار و بازار برق تولیدات پراکنده، همچنین مصرف انرژی الکتریکی در تجهیزات صنعتی و خانگی و ساختمان ها را از دیگر اهداف تبیین شده این کنفرانس برشمرد.
وی ادامه داد: با توجه به استقبال خوب شرکت کنندگان و ارائه دهندگان مقاله ها و کارگاه ها، انجمن مهندسین برق و الکترونیک شاخه خوزستان با همکاری دانشگاه شهیدچمران وشرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب برگزاری سومین کنفرانس را برنامه ریزی کرد.
همچنین مهندس عبدالرسول زرگر معاونت برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه ای خوزستان در گفت و گو با ستاد خبری این کنفرانس، افزود: یکی از اهداف کلان این کنفرانس دستیابی به فناوری و رسیدن به مراحل ساخت، تولید و صنعتی شدن مقالات ارائه شده در این گردهمایی علمی تخصصی است.
وی اظهار کرد: تلاش براین است که در مراحل بعدی با همکاری صنایع و دستگاه های اجرایی نتایج این مقالات تحقیقی و پژوهشی به مرحله سرمایه گذاری برسد.و یکی از اهدافی که این کنفرانس دنبال می کند استفاده از علم روز از طریق مباحث علمی است که در بخش مقالات رسیده، کارگاه های آموزشی و هم افزایی میان شرکت کنندگان به دست می آید.
مهندس زرگر از همکاری و همیاری شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، صنایع استان و دانشگاه شهید چمران اهواز در برپایی مطلوب این کنفرانس قدردانی کرد.

اولین کارگاه آموزشی ملی محاسبات نرم و سیستم ‌های هوشمند

اولین کارگاه آموزشی ملی محاسبات نرم و سیستم ‌های هوشمند در تاریخ ۵ و ۶ خرداد ماه ۱۳۹۰ توسط نجمن سیستمهای هوشمند ایران با همکاری گروه های برق و کامپیوتر دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود.

برخی عناوین سخنرانی:

– مدل سازی نایقینی در یادگیری مفاهیم                                             -آشنایی با نظریه شواهد دمپستر-شفر و توسعه فازی آن

-تحلیل محیط های هوشمند از دیدگاه قوم نگاری                                -طبقه بندی سیستم های چند عاملی بر اساس عدم قطعیت از دیدگاه محاسبات نرم

-رهیافتی نوین برای بهینه سازی توزیع شده                                       -حل مشکل نفرین ابعاد در سیستم های فازی

-ترکیب اطلاعات سنسوری: اصول، کاربردها و زمینه های تحقیقاتی     -محاسبات نرم و سیستم های تکاملی

-آیندهمحاسبات نرم                                                                          -آمار و احتمالات فازی
ادامه مطلب »