حامیان

آرشیو مطالب در دسته بندی ‘اخبار صنعت برق’

دومین کنفرانس پژوهش های کاربردی در مهندسی برق

دومین کنفرانس پژوهش های کاربردی در مهندسی برق، در تاریخ ۱۰ آذر ۱۴۰۰، توسط گروه مهندسی برق دانشگاه شهید چمران اهواز با همکاران انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران -شاخه خوزستان به صورت مجازی برگزار می گردد.

محورهای کنفرانس: مهندسی برق (الکترونیک، قدرت، مخابرات، کنترل، مهندسی پزشکی، مکاترونیک)

از اعضای محترم هیات علمی، دانشجویان، محققین، و صنعتگران دعوت می‌شود جهت ارسال مقالات به زبان فارسی یا انگلیسی، به سایت کنفرانس مراجعه نمایند:

http://aree2021.scu.ac.ir

زبان نگارش و ارائه مقالات، فارسی و انگلیسی است.

مقالات برتر در مجله Journal of Applied Research in Electrical Engineering دانشگاه شهید چمران اهواز به چاپ خواهند رسید.
دبیرخانه همایش
آدرس: اهواز، دانشگاه شهید چمران اهواز، دانشکده مهندسی، گروه برق
تلفن: ۰۹۱۶۳۰۷۴۶۸۶
ایمیل: Jaree@scu.ac.ir
محل برگزاری همایش
آدرس: اهواز، دانشگاه شهید چمران اهواز، دانشکده مهندسی، گروه برق


نخستین کنفرانس سراسری پژوهشهای کاربردی در مهندسی برق

نخستین کنفرانس سراسری پژوهش‌های کاربردی در مهندسی برق ۲۶ آذر ماه امسال با همکاری دانشگاه شهید چمران اهواز و انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران شاخه خوزستان  برگزار می‌شود.
دبیر نخستین کنفرانس سراسری پژوهش‌های کاربردی در مهندسی برق گفت: این کنفرانس به صورت مجازی و در محوریت مهندسی برق (الکترونیک، قدرت، مخابرات و کنترل) برگزار می‌شود.
دکتر محسن صنیعی افزود: استادان، دانشجویان، پژوهشگران، مدیران، کارشناسان و صنعتگران می‌توانند مقالات خود را تا پایان آبان ماه امسال به دبیرخانه نخستین کنفرانس سراسری پژوهش‌های کاربردی در مهندسی برق  ارسال کنند.

چهارمین کنفرانس سراسری بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی

چهارمین کنفرانس سراسری بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی، در تاریخ ۸ و ۹ اسفند ۱۳۹۶ توسط دانشگاه شهید چمران اهواز و انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران در شهر اهواز – دانشگاه شهید چمران – دانشکده مهندسی برگزار می گردد.

تاریخ برگزاری همایش: ۸ و ۹ اسفند ۱۳۹۶

آخرین مهلت ارسال اصل مقالات: ۳۰ آذر ۹۶ ۱۵ دی ۹۶ ۳۰ دی ۹۶

اعلام نتایج داوری اصل مقالات: ۱۰ بهمن ۹۶

آخرین مهلت ثبت نام: ۱۵ بهمن ۹۶

تلفن تماس با دبیرخانه: ۱۷-۳۳۳۳۰۰۱۴-۰۶۱ داخلی ۵۶۳۰

محورهای همایش:

 • بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی در ساختمان ها
 • بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی در تولید و نیروگاه
 • بهینه سازی انرژی الکتریکی در سیستم های انتقال و توزیع
 • بهینه سازی تولید و مصرف انرژی الکتریکی درریز شبکه ها
 • نقش بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی در اقتصاد مقاومتی
 • نقش بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی درحفاظت محیط زیست
 • بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی درتجهیزات صنعتی و خانگی
 • برنامه ریزی استراتژیک و مدیریت سمت تقاضا در بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی
 • راهکارهای استفاده از انرژی گازهای همراه نفت در تولید انرژی الکتریکی
 • شبکه های هوشمند و هاب های انرژی در بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی
 • فناوری های نوین ماشین های الکتریکی در بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی
 • مطالعات اقتصادی،اجتماعی،فرهنگی در بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی
 • فناوری اطلاعات و ارتباطات و تاثیر آن در بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی
 • مدیریت مصرف و راهکارهای افزایش پایداری شبکه برق در مقابله با ریز گردها
 • تاثیر انرژی های تجدیدپذیر و تولیدات پراکنده در بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی

پوستر:

بروشور:

برگزاری پنجمین کنفرانس ملی نیروگاههای برق توسط انجمن

این کنفرانس در روزهای ۲۴ الی ۲۶ اسفند ماه توسط انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران – شاخه خوزستان با همکاری شرکت برق منطقه ا ی خوزستان ، شرکتهای سد و نیروگاه و تولید و توزیع برق استان، دانشگاه شهید چمران و IEEE شاخه ایران، در محل شهرک نفت اهواز برگزار گردید.

در مراسم افتتاحیه آقای مهندس حائری مدیرعامل شرکت توانیر از ۱۰ دستاورد مهم و جدید در صنعت تولید برق کشور از جمله  کسب رتبه چهاردهمین ظرفیت نیروگاهی در جهان سخن گفت. همچنین آقای دکتر حسن غفوری فرد رئیس هیئت مدیره انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران در سخنرانی کلیدی خود بخشی از آمارهای جهانی انرژی را مطرح نمودند.

آقای دکتر جورابیان رئیس کنفرانس و آقای دکتر مرتضوی دبیر کمیته علمی به تشریح فرایند دریافت ۶۴۰ مقاله به دبیرخانه کنفرانس و روند داوری و پذیرش ۱۶۰ مقاله پرداختند که از این تعداد ۸۰ مقاله به صورت شفاهی و ۸۰ مقاله هم در قالب پوستر ارائه گردید.مقالات رسیده به کنفرانس در ۸ محورتخصصی دریافت و طی نشستهای دو روزه ای اجرا گردید.همچنین ۸ کارگاه کاربردی نیز در سالن های جنبی کنفرانس برگزار گردید.
در مراسم اختتامیه از ۵ مقاله شفاهی و ۳ مقاله پوستر به عنوان مقالات برتر پنجمین کنفرانس نیروگاههای برق تجلیل شد.

همچنین در حاشیه این کنفرانس نمایشگاه تخصصی نیروگاههای برق با حضور مدیرعامل شرکت توانیر افتتاح شد که در این نمایشگاه شرکت های تولید کننده داخلی تجهیزات صنعت برق حضور یافتند. آقای مهندس زرگر دبیر کمیته اجرایی همایش شعار اصلی برپایی کنفرانس را تحقق شعار حمایت از تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی برشمرد و گفت: هدف از برگزاری نمایشگاه معرفی شرکت‌های سازنده تجهیزات نیروگاه‌ها به صنعت برق و ارائه توانمندی‌های شرکت‌های تولید کننده است.در همین راستا میزگرد تخصصی نقش بورس انرژی در تولید ملی نیز در روز افتتاحیه کنفرانس با حضور مقامات بورس و مدیریت شبکه برق ایران برگزار گردید.

با همکاری انجمن مهندسین برق و الکترونیک شاخه خوزستان ، سومین کنفرانس اصلاح و بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی روزهای دوم و سوم اسفند ماه ۱۳۹۰ در مجتمع فرهنگی امام رضا (ع) شهرک نفت اهواز برگزار شد.

دکتر جورابیان رئیس کنفرانس، با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای برگزاری این نشست علمی تخصصی در یک سال گذشته گفت: در این مدت کمیته های سیاست گذاری، علمی، اجرایی، ارتباط با صنعت و مالی با حضور کارشناسان صنایع و استادان دانشگاه تلاش گسترده ای برای برگزاری هر چه بهتر کنفرانس انجام داده اند که جای تقدیر و تشکر دارد.
وی افزود: در مدت تعیین شده برای ارسال مقاله به کنفرانس در مجموع ۲۵۶ مقاله دریافت شد که پس از ۲ یا ۳ مرحله داوری توسط کمیته داوران ۱۰۳ مقاله پذیرفته که از این تعداد ۶۳ مقاله به صورت سخنرانی و ۴۰ مقاله در قالب پوستر ارائه خواهد شد.
وی به اهداف برگزاری این کنفرانس اشاره و توضیح داد: این کنفرانس در رابطه با انرژی الکتریکی است که با توجه به نامگذاری سال ۱۳۸۸ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اصلاح الگوی مصرف با هدف بهینه سازی مصرف برق برگزار شد و متعاقب آن شاهد برپایی دومین کنفرانس در اسفند سال ۱۳۸۹ بودیم.
مهندس محمد حسین خندان دبیر اجرایی این کنفرانس اظهار کرد: بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی در تولید و نیروگاه، سامانه های انتقال و توزیع و مدیریت مصرف و تولید انرژی الکتریکی و انرژی های نو از محورهای این کنفرانس دو روزه است.
وی شبکه های هوشمند در بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی، درایو و ماشین های الکتریکی و مبدل های استاتیکی، تجدید ساختار و بازار برق تولیدات پراکنده، همچنین مصرف انرژی الکتریکی در تجهیزات صنعتی و خانگی و ساختمان ها را از دیگر اهداف تبیین شده این کنفرانس برشمرد.
وی ادامه داد: با توجه به استقبال خوب شرکت کنندگان و ارائه دهندگان مقاله ها و کارگاه ها، انجمن مهندسین برق و الکترونیک شاخه خوزستان با همکاری دانشگاه شهیدچمران وشرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب برگزاری سومین کنفرانس را برنامه ریزی کرد.
همچنین مهندس عبدالرسول زرگر معاونت برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه ای خوزستان در گفت و گو با ستاد خبری این کنفرانس، افزود: یکی از اهداف کلان این کنفرانس دستیابی به فناوری و رسیدن به مراحل ساخت، تولید و صنعتی شدن مقالات ارائه شده در این گردهمایی علمی تخصصی است.
وی اظهار کرد: تلاش براین است که در مراحل بعدی با همکاری صنایع و دستگاه های اجرایی نتایج این مقالات تحقیقی و پژوهشی به مرحله سرمایه گذاری برسد.و یکی از اهدافی که این کنفرانس دنبال می کند استفاده از علم روز از طریق مباحث علمی است که در بخش مقالات رسیده، کارگاه های آموزشی و هم افزایی میان شرکت کنندگان به دست می آید.
مهندس زرگر از همکاری و همیاری شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، صنایع استان و دانشگاه شهید چمران اهواز در برپایی مطلوب این کنفرانس قدردانی کرد.